Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminna Biblioteka Publiczna w Szastarce

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz

Utworzono dnia 14.06.2018

W dniu 10.06.2018 r. ( niedziela ) odbył się II Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” w Szastarce. Jest to wydarzenie ogólnopolskie, w którym biorą udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i rowerów. Przejeżdżając przez miejscowości należące do naszej gminy, akcja ma na celu przyjemne i aktywne spędzenie czasu, wśród ludzi, z którymi można dzielić podobne pasję, a także podziwiać piękno naszej „Małej Ojczyzny” w myśl przysłowia „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Rajd rozpoczął się o godzinie 15:00 wyjazdem spod Gminnej Biblioteki Publicznej w Szastarce. Pierwszy postój miał miejsce przy bibliotece w Polichnie. Tutaj razem z instruktorką fitness Panią Joanną Szawarską, mieliśmy możliwość odbyć rozgrzewkę pt.”Gimnastyka z książkami”. Dzięki ćwiczeniom fizycznym, mogliśmy przygotować się do dalszej drogi. Następnie uczestnicy rajdu wyruszyli w stronę Starych Moczydeł, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starych Moczydeł świetnie zorganizowały nam postój i poczęstunek. Przy ognisku, podczas wspólnego pieczenia kiełbasek nie zabrakło śmiechu, rozmów i wymieniania wrażeń z trasy. Po zaspokojeniu głodu i pragnienia, uczestnicy rajdu wzięli udział w grze podróżniczej „Wyprawa z Martyną Wojciechowską”. Trzy grupy walczyły zacięcie o każdy punkt. Na koniec postoju Wójt Gminy Szastarka Pan Artur Jaskowski wręczył puchary dla Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika Rajdu. Kolejny odcinek rajdu był dla nas nagrodą - trasa w cieniu i cały czas z górki. Na ostatnim postoju przy bibliotece w Blinowie wszyscy chętnie wzięli udział w konkursie „Kalambury z literatury”. Polegał on na odgadnięciu tytułu znanych książek oraz podaniu ich autora. Po zakończeniu konkursu najwytrwalsza grupa ruszyła w dalszą drogę, aby zakończyć rajd w Szastarce. Każdy uczestnik rajdu dostał pamiątkowy zestaw „Odjazdowego Bibliotekarza” oraz słodką przekąskę od Pana Wójta Artura Jaskowskiego.

Drodzy „odjazdowi rowerzyści”, dziękujemy za Waszą obecność i atmosferę jaką stworzyliście. Cieszymy się, że wspólnie mogliśmy spędzić to niedzielne popołudnie. Szczególne podziękowania i wyrazy uznania należą się paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Starych Moczydeł. Dzięki ich pracy, pomocy i zaangażowaniu, na postoju z poczęstunkiem czuliśmy się jak na pikniku u dobrych znajomych. A ciasta i pączki przez nich zrobione: palce lizać! Szczególne podziękowania dla Pani Sołtys - Anny Janik. Uśmiechy na twarzach uczestników oraz prośby o organizację rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz” za rok, były dowodem na to, że impreza okazała się świetnym pomysłem.

Serdeczne podziękowania pragniemy również złożyć na ręce Pani Anny Koguc – dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej oddziału w Szastarce, za wsparcie zarówno duchowe jak i materialne.

Bardzo dziękujemy również Panu Tomkowi Możdżeniowi za uwiecznienie naszego rajdu na fotografiach oraz strażakom z OSP Blinów za pomoc techniczną.

Rajd Odjazdowy Bibliotekarz

Utworzono dnia 14.06.2018, 12:15

Imieniny

Pogoda

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 7

W tym miesiącu: 26

W poprzednim miesiącu: 78

Wszystkich: 1683

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2